ראשי > פתרונות אנרגיה > ניצחון הפוליטיקה- בעלי מערכות סולאריות ביתיות יהיו פטורים מפתיחת עסק במע"מ ומחובת דיווח על ההכנסות

ניצחון הפוליטיקה- בעלי מערכות סולאריות ביתיות יהיו פטורים מפתיחת עסק במע"מ ומחובת דיווח על ההכנסות

אחד החסמים המיותרים והתמוהים ביותר שהמדינה העמידה בפני בעלי מערכות סולאריות ביתיות הוסר סוף-סוף.

עד היום בעלי מערכות סולאריות, שבסך הכל רצו לייצר חשמל ירוק ונקי ולחסוך בחשבון החשמל, נדרשו לפתוח עסק לשם כך.

כן, הזוי ככל שזה נשמע, כל מי שרצה להקים מערכת סולארית היה נדרש לפתוח תיק במע"מ (כעוסק פטור או מורשה) ולדווח על הכנסותיו לרשויות

גם בכנסת הבינו שהחסם הזה ימנע מרוב הציבור להצטרף למהפכה הירוקה ובהחלטה שהתקבלה באפריל 2016 , נקבע כי בעלי מערכות ביתיות שהכנסתם השנתית הינה עד לסכום של 20,500 ₪ יקבלו פטור מפתיחת תיק ודיווח למע"מ. הפטור מחובת הדיווח למס הכנסה נמצא גם הוא בשלב מתקדם של חקיקה וכנראה שבזמן שאתם קוראים שורות אלו הוא כבר נכנס לתוקף.

במציאות של ישראל 2016 מערכת סולארית ביתית הינה דבר מתבקש . ההשקעה כבר מזמן לא בשמיים והתשואה בגינה גבוהה מאד.

לדוגמה : מערכת ממוצעת בהספק של8KW תחסוך למשפחה ממוצעת את רוב חשבון החשמל השנתי, כ-7,200 ₪ בשנה. עלות הקמה של מערכת כזו ,כ-70,000 ₪ ,מגלמת תשואה יותר מ-10% !

אין שום אפיק השקעה סולידי שנותן היום תשואות דומות או אפילו קרובות לכך.

החשמל המיוצר ממערכת סולארית הוא חשמל ירוק ונקי שאינו מזהם את הסביבה ואינו תורם להתחממות הגלובלית.

על הדרך, מלבד התשואה הכלכלית המרשימה, אנו תורמים גם למשהו הרבה יותר גדול וחשוב – לאיכות הסביבה ולעתיד ילדינו בכדור הארץ.

שמש יש לנו בשפע וחשבון החשמל מעיק על כולם.

אז למה לא רואים מערכת סולארית על כל גג בישראל ? שאלה מצוינת שהתשובה עליה מורכבת.

יש הרבה סיבות מדוע במדינות אירופאיות, עם חצי מכמות השמש של ישראל, רואים מערכות סולאריות בשפע ובישראל זה עדיין נחלתם של משוגעים לדבר בלבד.

אחת התשובות נעוצה באופי הישראלי. טרדות היומיום מונעות מאתנו לקבל החלטות כלכליות לטווח הבינוני-ארוך.

המודעות לאיכות הסביבה ולמאבק בהתחממות הגלובלית אף הם אינם גבוהים במיוחד, במדינה שבה רוב הציבור נאבק כדי לגמור את החודש.

בפני מי שכבר השתכנע וקיבל החלטה להשקיע במערכת סולארית עמדו עד לאחרונה חסמים רבים . חסמים אלו הולכים ומוסרים לאט-לאט . לאט מדי,אבל הכיוון חיובי.

הדרישה להיתר בניה כבר ירדה במסגרת חוק הפרגולות ומזה שנתיים בעלי מערכת סולארית ביתית אינם נדרשים בהוצאת היתר בניה וטופס 4 למערכת הסולארית.

איום גביית ארנונה על מערכות ביתיות הוסר גם הוא ועכשיו גם הוסר החסם שבו פתחנו, הדרישה לפתיחת תיק במע"מ וניהול ספרים.

השינוי התודעתי הוא תהליך ארוך אבל ניתן להאיץ אותו ע"י השקעה בפרסום .

אפילו היום, כ-10 שנים לאחר שראשוני האזרחים הקימו מערכת סולארית בביתם, עדיין יש חוסר מודעות רב בקרב הציבור לאפשרות לייצר חשמל לשימוש עצמי.

דוד השמש ,שנמצא על כל גג בישראל, הוכיח כי בכוחה של הממשלה לקדם טכנולוגיה שמועילה לכלכלת המדינה. אם הרוחות הנושבות היום בכנסת יתורגמו לצעדים אופרטיביים ,אין ספק שנראה בשנים הקרובות יותר ויותר גגות בתים מכוסים בפאנלים סולאריים ונשמע על יותר ויותר אנשים שהצליחו להפטר מחשבון החשמל.

כתבות נוספות בנושא

אתר תשתיות

פורום רוטר

שיתוף באמצעות:
ניצחון הפוליטיקה- בעלי מערכות סולאריות ביתיות יהיו פטורים מפתיחת עסק במע"מ ומחובת דיווח על ההכנסותניצחון הפוליטיקה- בעלי מערכות סולאריות ביתיות יהיו פטורים מפתיחת עסק במע"מ ומחובת דיווח על ההכנסות
יצירת קשר
שינוי גודל גופנים